Fer plej iznad svega: Trener Glazgov Rendžersa naredio igračima da puste gol rivalu (VIDEO)

Zanimljiva situacija viđena je na meču četvrtfinala Kupa Škotske između velikana Glazgov Rendžersa i drugoligaša Patrika.

Igrači Glazgov Rendžersa

“Policajci” su na ovom susretu slavili sa 3:2, ali će utakmica biti upamćena po izuzetno nesportskom gestu jednog fudbalera Rendžersa i gospodskom reakcijom njegovog trenera i saigrača.

Svemu je prethodila scena iz 71. minute kada je fudbaler Rendžersa Malik Tilman na nesportski način presjekao loptu koju su gosti željeli vratiti domaćima na njihovu polovinu i postigao gol za vodstvo domaćih od 2:1.

Nakon toga Amerikanca su žestoko napali igrači Partika, došlo je do velikih tenizija, koje je nevjerovatnim gestom odlučio smiriti trener domaćih Majkl Bili.

Domaći su ipak pokazali da su veliki klub. Menadžer je odmah naredio svojim igračima da dopuste protivniku da izjednači, što se i dogodilo.

Trener Partika je nakon toga došao do klupe Rendžersa i čestitao kolegi na fer-plej potezu.

Na kraju je Rendžers stigao do pobede i plasmana u polufinala pogotkom Džejmsa Sandsa u 86. minutu.