POLJAKINJE JAČE Fudbalerke Srbije poražene u Ligi nacija

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u trećem kolu Grupe 3 Divizije B Lige nacija na gostovanju Poljskoj.

Poljakinje su slavile rezultatom 2:1 (2:0).

Greške odbrane u prvom poluvremenu koštale su Srbiju poraza u ovom meču. Nakon dvije pobjede, Srbija je pretrpila poraz. Poljska je upisala i treći trijumf.

Poljakinje su u meč ušle napadački, ali su povele iz jedne prilično bezazlene situacije i to autogolom Anđele Frajtović. Igrao se 17. minut.

Prepustila je nakon vođstva Poljska Srbiji loptu, čekala svoju priliku i dočekala je u 42. minutu. Ponovo je kobna bila greška odbrane, a Eva Pajor pogađa za 2:0.

Šanse Srbije ostale su neiskorištene u prvom dijelu meča, piše Sport klub.

U drugom poluvremenu, sjajna Sara Cetinja bilježi tri odlične odbrane i time ostavlja prostor saigračicama da pokušavaju i dalje i da smanje na 2:1.

I to nakon odlične akcije i još boljeg prodora Jovane Damnjanović koja pogađa u 76. minutu.

Imala je Srbija nakon postignutog gola još nekoliko izglednih prilika pred golom Poljske, ali nije uspijevala da ih pretvori u gol. Jovana Damnjanović je u 88. minutu propustila čist zicer, a minut kasnije je nakon kornera Poljska imala i mnogo sreće.

Poslije tri kola, Poljska ima devet bodova, Srbija je ostala na šest. Grčka je bila bolja od Ukrajine i na trećem mjestu ima tri boda. Ukrajina je doživjela tri poraza. U četvrtom kolu Poljska dolazi u Srbiju. Meč će biti odigran u Sportskom centru Fudbalskog saveza 31. oktobra, u utorak, od 19 sati