Poraz Zvezde od Šahtjora: Pavkov sa bijele tačke promašio izjednačenje (VIDEO)

Crvena zvezda je u prijateljskoj utakmici odigranoj u Beleku poražena od Šahtjora - 2:3.

Ukrajinski tim je stigao do vođstva u 13. minutu kada je Majkon de Andrade odličnom loptom pronašao Mihaila Mudrika, a ovaje glavom poslao loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije David Neres, veliko pojačanje iz Ajaksa, udvostručio je prednost, a bio je najbliži odbijenoj lopti od prečke poslije slobodnog udarca.

Tokom prvog poluvremena dobre prilike za Zvezdu si imali Strahinja Eraković i Ohi Omojiužanfo u dva navrata, ali se na odmor otišlo sa dva gola razlike u korist tima iz Donjecka.

U nastavku susreta crveno-bijeli su zaigrali dosta bolje i stvarali su prilike, a do pogotka su stigli u 58. minutu.

Poslije ubacivanja iz kornera Ohi je šutirao glavom, lopta je pogodila stativu i odbila se do Aleksandra Dragovića koji se dobro snašao i iz blizine je poslao u mrežu.

Isti igrači su bili autori izjednačujućeg gola deset minuta kasnije, samo u obrnutim ulogama.

Dragović je sa ćoška šesnaesterca sa desne strane poslao prizemnu loptu pred gol protivnika, a norveški fudbaler je sa ivice peterca savladao Anatolija Trubina.

Po svemu prikazanom Beograđani su zaslužili potpuni preokret, ali ih je za promašene prilike kaznio Neres svojim drugim pogotkom.

Brazilac je u 72. minutu natrčao na odbijenu loptu i sa 20-ak metara je poslao u donji lijevi ugao nemoćnog Zorana Popovića.

Rezervista Aksel Bakajoko je nekoliko monita po ulasku u igru oboren u šesnaestercu, tako da je Zvezda mogla ponovo da izjednači, ali je šut Milana Pavkova sa bijele tačke zaustavio Trubin.

Izabranici trenera Dejana Stankovića će u četvrtak, 3. februara, odigrati posljednji pripremni meč u Turskoj, a protivnik će da im bude austrijski Altah.