PRESKOČIO PRVU PREPREKU Grk se mučio, ali ipak na kraju savladao Đokovićevog dželata (VIDEO)

Stefanos Cicipas, peti nosilac Rolan Garosa, uspješno je započeo takmičenje na drugom grend slemu sezone.

Stefanos Cicipas

Grčki teniser je poslije velike borbe i tri sata i 16 minuta igre pobijedio 452. igrača svijeta, Čeha Jiržija Veselog, 7:5, 6:3, 4:6, 7:6 (7).

Malo je nedostajalo da finalista iz 2021. godine već u prvoj rundi igra pet setova, jer je Veseli, jedan od rijetkih tenisera koji ima pozitivan skor sa Novakom Đokovićem, imao set loptu u taj-brejku četvrtog seta.

Bilo je to na 7:6, ali nije je iskoristio, Grk je vezao tri poena i tako pobijedio.

U prvom setu, Veseli je imao 3:1 i 5:3, ali je Cicipas vezao četiri gema i došao do 7:5.

U drugom mu je bio dovoljan brejk u šestom gemu da dođe do 4:2, a potom uskoro i do 6:3 i 2-0 u setovima.

Veseli se trgnuo, zaigrao daleko bolje i u poslednjem, desetom gemu trećeg seta napravio brejk za 6:4 i ulazak u četrti set u kom je propustio priliku da produži meč, prenosi B92.

Protivnik Cicipasa u drugom kolu biće bolji iz okršaja Roberta Karbaljesa Baenje i Emilija Nave.