ŽELI DA IDE DO KRAJA Cicipas na ubjedljiv način savladao Švarcmana

Grk silan protiv Švarcmana, i treći meč u Parizu riješio je bez mnogo problema i jasno je da stremi ka najvišim dometima.

Stefanos Cicipas

Cicipas je u prva tri kola u Parizu izgubio tek jedan set, i to u prvoj rundi, dok je u naredna dva kola odigrao savršeno u petak je porazio i Argentinca Dijega Švarcmana 6:2, 6:2, 6:3, za nešto više od dva sata igre.

U narednom kolu čeka ga Sebastian Ofner koji je mimo očekivanja porazio favorizovanog Fonjinija u pet setova.

Podsjetimo da se Cicipas nalazi na Đokovićevoj strani kostura, te da je njihov duel moguć u polufinalu, pod uslovom da do tada obojica sruše sve prepreke koje im stoje na putu.

Obojica, zasad, perfektno idu ka cilju – Novak je u petak potukao Španca Davidoviča Fokinu u tri seta.

Cicipas je takođe bio dominantan protiv svog rivala.

Najbolji grčki teniser dozvolio je samo jedan brejk protivniku, i to u prvom setu, doduše u momentu kada je već rezultatski odmakao te je imao dovoljno vremena da ne dozvoli veleobrt, prenosi B92.

U nastavku, pokazao je klasu, nije dozvolio Argentincu ni promil šanse da se povrati i odnio je prilično autoritativnu pobjedu.