SJAJNA IGRA NIJE BILA DOVOLJNA Rubljov eliminisao Đerea sa Rolan Garosa

Laslo Đere završio je učešće već na startu Rolan Garosa. Bolji od momka iz Sente bio je sedmi nosilac Andrej Rubljov 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Rus je lako osvojio prvi set u duelu protiv Lasla Đerea. Napravio je dva brejka i sa 6:1 za 26 minuta stigao do vođstva protiv momka iz Sente.

Ipak nije se predao Đere. Reprezentativac Srbije pretrpio je brejk na startu drugog seta, ali je odmah odgovorio ri-brejkom. Odlučujući napad izveo je u osmom gemu kada je realizovao drugu priliku za brejk, a onda je u na svoj servis u devetom gemu iskoristio drugu set loptu za 1:1.

Đere je sjajno počeo treći set. Poveo je 2:2, ali je Rubljov uspio da mu oduzme servis u četvrtom gemu i poravna na 2:2. Igra Lasla se potpuno raspala od rezultata 3:3. Rubljov je vezao 12 poena i stigao do 6:3 i 2:1 u setovima, prenosi Sport klub.

Stigao je u četvrtom setu i umor Lasla. Rubljov u petom gemu pravi brejk i rutinski stiže do četvrtog seta i konačnog trijumfa.