ENGLEZI FENOMENALNI Gordi albion šesticom demolirao Irance

Fudbaleri Engleske ubedljivim rezultatom 6:2 (3:0) savladali su Iran na startu grupe B Mundijala u Kataru.

Dominantan start Svjetskog prvenstva za vicešampiona Evrope, koji je bacio petardu na Kalifa međunarodnom stadionu u Dohi. Poslali su Ostrvljani surovu poruku svim rivalima, a svojim navijačima dali novi razlog da vjeruju da se „trofej vraća kući“ .

Igrao se Gordi albion sa nemoćnim Irancima. Bila je to igra mačke i miša. Stekao se utisak da je tim Gareta Sautgejta mogao da postigne gol kada god je poželio.

Na kraju je stao na broju šest, uz dva pogotka Bukaja Sake i po jedan Džuda Belingema, Rahima Sterlinga i Markusa Rašfroda. Čast azijske ekipe, u meču koji je ukupno produžen za nevjerovatna 24 minuta (14 u prvom i 10 u drugom delu), koliko-toliko je sačuvao dvostruki strelac Mehdi Taremi.

Kraj utakmice, rezultat konačnih 6:2.

90+12. min Taremi postiže svoj drugi gol na današnjem meču.

90+10. min Nakon konsultacije sa VAR sobom sudija je dosudio penal za Iran.

90+1. min – Sudija Klaus iz Brazila pokazao je 10 minuta nadoknade u drugom poluvremenu.

90. min Griliš nakon dobre akcije na asistenciju Vilsona pogađa za 6:1.

72. min – Rašford poslije izmjene i prvog kontakta s loptom, nakon solo prodora pogađa za 5:1.

65. min Sjajan udarac Taremija i Iranci uzvraćaju udarac 4:1.

62. min Bakajo Saka je pogodio za 4:0.

51. min – Nakon ukazivanja pomoći, utakmica se nastavlja.

49. min – Ponovo prekid utakmice, medicinsku pomoć je zatražio kapiten Kejn, nakon oštrog starta defanzivca Irana.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme: Engleska – Iran 3:0.

14 minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

45 + 1.min – Sterling na asistenciju Kejna pogađa za 3:0.

43. min – Saka je odličnim udarcem pogodio sa poludistance nakon gužve u šesnaestercu.

35. min Belingem je odlično skočio na asistenciju Šoa i upisao se u listu strijelaca.

33. min – Megvajer je pogodio prečku na ubacivanje sa strane.

30. min – Mount je primio precizan pas i pucao po golu, ali je lopta otišla pored stative.

17. min – Igra je zaustavljena, Beiranvand ne može da nastavi utakmicu i tražio je izmjenu.

14. min – Beiranvand (Iran) je dobro i vraća se u igru.

9. min – Golman Beiranvand (Iran) se sudario sa saigračem i tražio medicinsku pomoć, utakmica je prekinuta.

8. min – Prvu veliku priliku na utakmici imao je Megvajer na ubacivanje Kejna, međutim lopta je završila pored lijeve stative.

4. min – Heri Megvajer (Engleska) je pao nakon duela u šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo na prigovore igrača.

Engleska drži loptu pomoću puno kratkih pasova. Čekaju pravi trenutak da iskoriste neku rupu u odbrani.