(KRAJ) PARTIZAN - FEJENORD 2:5 Potop crno-bijelih, revanš će biti formalnost za Holanđane

Fudbaleri Partizana su daleko od plasmana u četvrtfinale Lige konferencija.

Fejenord je potvrdio ulogu favorita i u beogradu stigao do tri gola prednosti, završeno je 2:5.

Čini se da je to nedostižna prednost za crno-bijele u Roterdamu s obzirom da je holandski tim prikazao dosta bolju igru od njih i revanš bi trebalo da bude samo formalnost za njih.

KRAJ! – Završena je utakmica u Humskoj.

90+ – Igraće se dva minuta sudijske nadoknade.

84’ – Sinistera igra sjajno, pokušao je još jednom, lopta je išla u popovića koji je uspio da je izbije u polje.

82’ – Milovanović je pokušao glavom, ali je njegov udarac izblokirao neko od igrača gostiju i olakšao posao svom golmanu.

78’ – Iznervirani Vujačić je napravio grub prekršaj i dobio žuti karton zbog kojeg će da propusti revanš u Roterdamu.

77’ – Potop Partizana, sada je 2:5. Desers je ušao s loptom u šesnaesterac nadmudrio desersa i Vujačića, kao i Popovića, petom je proigrao Tornstru koji nije imao problema da zatrese mrežu. Revanš će, čini ser, da bude samo formalnost.

71’ – Ono što nije uradio u prethodnom napadu Sinistera je uradio sada. Kolumbijac je poslije izbačene lopte iz šesnaesterca sjajno prihvatio loptu grudima, a zatim volej udarcem šutirao sa 19 metara i matirao Popovića. Čini se da je sve gotovo.

69’ – Sinistera je mogao da po četvrti put zatrese mrežu crno-bijelih, međutim lopta je za malo prošla pored gornjeg lijevog ugla Popovićevog gola.

67’ – Tražili su domaći igranje rukom i penal, ali ništa od toga.

66’ – Živković je dobro pokušao, ali je golman Fejenorda izbacio loptu u korner.

64’ – Sada je 2:3, Sinistera je napravio dar-mar po lijevoj strani Partizanovog šesnaesterca, intervenisao je Popović, a lopta je došla do Gertraude koji je preciznim udarcem iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao.

54’ – Inicijativa gostiju ne prestaje, Kokču je šutirao za malo iznad prečke. Crno-bijeli tim se ponaša kao bokser u nogdaunu i drži se za konopce.

53’ – nelson je bio u dobroj prilici, ali je neprecizno šutirao, sreća za Partizan.

51’ – Opet su crno-bijeli brzo ispustili prednost. Desers je izbjegao ofsajd zamku, nije jeko šutirao, ali je lopta pored golmana Popovića otišla u mrežu.

46’ – Živković je ubacio, lopta se odbijala po šesnaestercu Fejenorda i stigla do mladog Jovića koji je sa 14-15 metara poslao u mrežu.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+ – Imali su Holanđani priliku iz slobodnog udarca, Kokču je pogodio u glavu Saničanina u živom zidu, a poslije toga odsviran je kraj.

43’ – Marković i Jojić su kreirali šansu, lopta je došla do Jovića kooji je uputio nešto između centuršuta i šuta, tako da je prilika otišla u nepovrat.

39’ – Desers je zatresao mrežu Partizana, na sreću bio je u ofsajdu što su sudije uočile i svirale.

37’ – Sinistera je bio u odličnoj šansi poslije kontranapada, Saničanin je dobro izblokirao njegov pokušaj i lopta je otišla u korner.

30’ – Još jednom je dobro intervenisao, Trauner je pokušao.

26’ – Popović je zaustavio opasan šut Sinistere, nedugo zatim je pokušao i Kokču, lopta je otišla preko gola.

21’ – Kakva šansa za Partizan, poslije kornera na loptu su bili Vujačić i Jović, ovaj prvi je šutirao preko gola, možda bi bilo bolje da je pustio loptu saigraču.

20’ – Nažalost, prednost domaćih je trajala samo sedam minuta. Tornstra je poslije duplog pasa sa Sinisterom pogodio sa 15-ak metara, lopta je pogodila stativu i završila u mreži.

18’ – Dobar centaršut Živkovića sa desne strane, ali mladi Jović, koji je ušao umjesto Natha, nije dobro šutirao glavom.

15’ – Koškanje igrača dvije emkipe. Gosti nisu željeli da izbace loptu iako je Natho sjedio na travi, a Menig je napravio prekršaj s leđa kako bi zaustavio napad Fejenorda i dobiće žuti karton. Na sreću sve se smirilo.

13’ – Poslije dva driblinga Meniga, Izraelac je natrčao na loptu i sa 17 metara posalo je u mrežu prizemnim udarcem. Nažalost, vezista crno-bijelih se povrijedio prilikom udarca i moraće da napusti igru.

13’ – GOOOOLLLLL, vodi Partizan, Natho je postigao pogodak.

7’ – Nova velika šansa za goste, Gertrauda sa nekoliko metara šalje loptu van okvira gola, omeo ga je Saničanin. Fudbaleri fejenorda su, čini se, preuzeli inicijativu.

6’ – Nova prijetnja Holanđana, nelson je šutirao u bliži ugao, golman Popović izbio loptu u korner.

5’ – Opasan napad gostiju, ali su crno-bijeli uspjeli da otklone opasnost.

3’ – Milovanović se gradio u šesnaestercu, lopta je preskočila i njega i rivala, te došla do Jojića, ali iskusni fudbaler nije uspio da je sačuva i završila je u gol autu.

1’ – Počela je utakmica na stadionu Partizana na kom se okupilo oko 15.000 navijača.

Sastavi:

Partizan: Popović – M. Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić, Natho – Marković, Menig i Milovanović.

Fejenord: Bajlou – Malasija, Senesi, Trauner, Gertrauda – Tornstra, Aursnes, Kokču – Nelson, Sinistera i Desers.

Rezerve:

Partizan: Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Jevtović, Ostojić, Ilić, Terzić, Miletić, Jović, Lutovac i Smiljanić.

Fejenord: Marsijano, Jansen, Pedersen, J. Hendriks, Jahanbahš, Linsen, R. Hendriks, Benita, Hartjes.

Uoči meča

Najveći problem za Aleksandra Stanojevića pred ovaj duel jeste izostanak najboljeg igrača, Rikarda Gomeša koji je u revanšu protiv Sparte Prag dobio dva žuta kartona i odrađuje meč suspenzije u Ligi konferencija. Moraće Stanojević da se osloni na alternativna rešenja, a veći pritisak će biti na Kvinsiju Menigu koji je druga najudarnija igla crno-bijelih, iza pomenutog Rikarda.

Evropski put ova dva tima je išao ovako: Partizan je bio drugi u grupi B iza Genta, a ispred Anortozisa i Flore Talin, sa po dvije pobede, remija i poraza. Potom je eliminisao Spartu u šesnaestini finala ukupnim rezultatom 3:1 i došao do megdana sa Holanđanima.

Sa druge strane, Fejenord je bio prvi u grupi E, bez poraza. Ostvario je četiri pobede i imao dva remija, a bio bolje rangiran od Slavije Prag, te Union Berlina i Makabi Haife koji nisu prošli dalje. Izuzetno smo ponosni na klub, igrače i navijače što možemo da pristvujemo ovakvom spektaklu kao što su evropske utakmice.