(VIDEO) "Skrpićemo se nekako" Zrinjski u problemu pred odlazak na ekipi kojoj su veliki dužnik

Fudbaleri Zrinjskog u četvrtak gostuju AZ Alkmaru u okviru petog kola Lige konferencije, osokoljeni dvjema pobjedama pod vođstvom novog trenera Marija Ivankovića.

Mario Ivanković

Plemići su u Gabeli savladali GOŠK sa 5:1, a nešto ranije i Široki Brijeg na domaćem terenu, ali nema sumnje da je ovo mnogo veći izazov za Ivankovića, naročito što su Mostarci veliki dužnik Holanđanima.

Pomoćnik selektora BiH Save Miloševića govorio je o zdravstvenom biltenu pred evropski meč i očekivanja od ovog duela.

– Još ne znamo šta će biti sa Čanađijom koji ima neku bol u koljenu. Memija je dobio virozu i vjerovatno otpada za put u Holandiju. Mali Sablić je juče na treningu povrijedio zglob. Ali ima nas. Skrpićemo nešto što se kaže i idemo odigrati što bolju utakmicu – kazao je Ivanković i dodao:

Mario Ivanković | Najava HŠK Zrinjski – AZ Alkmaar

Stručni stožer na čelu s Ivankovićem u dva susreta upisao je dvije pobjede! O odličnom izdanju u Gabeli, zdravstvenom stanju ekipe te susretu s Alkmaarom više u videu ispod! #HŠKZ #MostarskiEuropski___________________00:00 – 00:38 | Osvrt na susret u Gabeli00:38 – 01:28 | O zdravstvenom stanju ekipe01:28 – 02:26 | Raspoloživi igrači za susret s Alkmaarom02:26 – 03:27 | Najava susreta s Alkmaarom

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Tuesday, November 28, 2023

– Imamo dosta problema. Kada gledamo ovako ima nas mnogo, čak i previše, ali kada dođe utakmica, stvarno je u konkurenciji mali izbor. Pogotovo na tim nekim mjestima, jer nemamo adekvatne zamjene na štoperskim pozicijama.

Svi znamo šta se desilo u prvoj utakmici, kada smo ušli bojažljivo. AZ opasan, rastrčan, igra u dubinu, imaju opasnog špica, Grka koji daje golove iz svih situacija. Ako ih pustimo da rade šta hoće, imaćemo velikih problema. Ali smo u drugom poluvremenu prve utakmice ušli goropadno, pokazali smo da i mi znamo igrati s više želje, volje, htijenja… Ali najviše vjere u sebe da mi možemo nešto napraviti. Onda ste vidjeli da se i u njih uvukla panika. Postigneš takvoj ekipi četiri gola i to nakon što gubiš 0:3 u prvom poluvremenu. To nam treba biti putokaz za utakmicu prekosutra. Jednostavno da vjerujemo u sebe, da izađemo i odigramo maksimalno 90 minuta, pa šta nam to donese – zaključio je Ivanković.

Zrinjski nakon četiri kola ima tri boda i samo teretske šanse za prolaz dalje.