KONAČNO Ajaks slavio nakon 70 dana i pobjegao iz opasne zone

Čekali su navijači slavnog tima i previše, ali je poslije više od dva mjeseca Ajaks konalno pobijedio, i to Volendam sa 2:0 (0:0), čime su pobjegli sa posljednjeg mjesta Eredivizije.

Ajaks iza sebe ima najgorih nekoliko mjeseci u 21. veku, možda i duže od toga, a sada konačno vide svjetlo na kraju tunela. Promijenili su trenera u Amsterdamu, umjesto Morisa Stajna je stigao Džon van et Šip, koji je upisao prvi trijumf na klupi “kopljanika”.

Ipak, ni on nije lagano izvojevan. Strepili su u prestonici Holandije sve do 57. minuta. Nizale su se šanse u prvih 45 minuta, međutim, nije se tresla mreža Volendama, pa se na predah otišlo bez golova.

Ipak, poslije 12 minuta nastavka je Stiven Bergvajn iskoristio asistenciju Brajana Brobija i donio prednost domaćinu. Pokušavao je Ajaks u nastavku da duplira prednost i sebi i svojim navijačima omogući opušten finiš meča, ali do njega nisu došli sve do 89. minuta.

Nakon ove utakmice, koja je inače odloženi susret 3. kola Eredivizije, Ajaks se popeo na 15. mjesto na tabeli, sa osam osvojenih bodova, dok je Volendam posljednji, uz jedan osvojen bod manje.