Lazovićev gol nedovoljan da se izbjegne poraz: Verona krenula stopama Stankovićeve Sampdorije (VIDEO)

Fudbaleri Atalante pobijedili su Veronu rezultatom 3:1 u utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Darko Lazović

Sada je veliko pitanje da li će Verona uspjeti da se izvuče i obezbjedi opstanak. Definitivno nije to ona ekipa od prošle sezone koja je pod palicom Igora Tudora znala da namuči velikane.

Ipak, poveli su gosti golom Darka Lazovića već u 11. minutu utakmice. On je primio loptu u kaznenom prostoru i rutinski savladao golmana ekipe iz Bergama, čime je u velikoj mjeri ulio nadu navijačima svoje ekipe.

Ipak, u 22. minutu David Zapakosta je donio izjednačenje Atalanti i tada je bilo jasno da će domaća ekipa kojoj je zbog eventualnog plasmana u Evropu ovdje bila neophodna pobjeda krenuti po sva tri boda, piše Sportal.

Odolila je Verona do poluvremena, ali u nastavku nije bilo šanse da gosti izbjegnu poraz.

Hrvat Mario Pašalić je u potpunosti preokrenuo rezultat u 54. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Rasmus Hojlund samo osam minuta kasnije.

Atalalanta je još uvijek i u igri za Ligu šampiona, ali sada dva kola pred kraj uz utakmicu više od četvrtoplasiranog Lacija ima četiri boda manje, pa je san o eliti jako daleko. Ipak, Liga Evrope, ili ipak Liga konferencija je realnija priča. Atalanta je šesta sa 61 bodom koliko ima i Milan sa utakmicom manje, dok je Roma sedma sa dva boda manje, takođe uz meč zaostatka.

Verona je 18. sa 30 bodova, uz preostale dvije utakmice. Isto toliko ima i Specija, ali je ovoj ekipi do kraja ostalo još tri meča, pa je znatno bliža opstanku.