Ništa novo u Old Firmu: Seltik stavio ruku na trofej

U Škotskoj ništa novo - Seltik je danas u 31. kolu Premijeršipa savladao Rendžers 3:2, upisao 164. pobjedu u međusobim susretima i došao blizu titule.

Navijači Seltika

Do kraja regularnog dijela ostala su još dva kola, potom još pet u plej-ofu, a čini se da ništa ne može da zaustavi “kelte” na putu do novog trofeja.

Seltik ima 12 bodova više od najvećeg rivala, ali i bolji međusobni skor, budući da je slavio dva puta, a da je jedan meč završen neriješeno.

Rendžers je u Old Firmu posljednji put slavio prošle godine u polufinalu Kupa kada je bilo 2:1 nakon produžetka. A u ligi pobjedu čeka još od avgusta 2021. godine.

A da će “policajci” i danas teško do pobjede bilo je jasno u 26. minutu kada je Kjogu Furuhaši matirao Alana Mekgregora.

Do odlaska na odmor gosti su izjednačili, a gol je postigao Džejms Tavernije iz slobodnog udarca.

U nastavku je Furuhaši postigao još jedan gol, potom se u listu strijelaca upisao Žota, a poraz Rendžersa je ublažio Tavernije, drugim golom na utakmici, pišu Vijesti.