PRVI DIREKTNI CRVENI U KARIJERI Rakitić umalo slomio nogu protivniku (FOTO)

U utakmici 14. kola Primere između Sevilje i Real Sosijedada, gostujuća ekipa ima dva igrača više, nakon što su oba igrača Sevilje dobila direktne crvene kartone.

Krenimo redom. Sorlot je pogodio u 20. minuti utakmice za vođstvo Real Sosijedada na ovom jako teškom gostovanju.

Osam minuta kasnije, Rakitić je neoprezno s leđa nagazio protivničkog igrača. Tom prilikom mu je mogao lako slomiti nogu, a sudac mu je pokazao direktan crveni karton.

Samo šest minuta kasnije još jedan jako ružan start domaće igrača, a ovaj put to je bio Nijanzu koji je takođe dobio direktan crveni karton.

Dva minuta nakon što je Sevilja ostala sa devet igrača, Mendez je postigao gol, te je povisio vođstvo Sosijedada na 0:2.

Ipak, kao da je neki inat proradio u domaćim fudbalerima koji su u 44. minuti utamice uspjeli postići gol za 1:2, a strijelac je bio Rafa Mir.