ŠIROKI BRIJEG POSLJEDNJI POLUFINALISTA Ekipa sa Pecare preskočila Velež i ušla u završnicu Kupa BiH

Fudbaleri Širokog Brijega plasirali su se u polufinale Kupa BiH nakon što su u dvomeču bili bolji od Veleža iz Mostara.

Današnji meč je završen rezultatom 3:2 u koristi Širokog Brijega, a u prvom meču su na svom stadionu slavili 2:1.

Gosti su poveli u prvom poluvremenu odmah sa 2:0, prvo je Stefen Činedu u 14. minutu doveo svoj tim u vođstvo, pa je Siril Kpan duplirao prednost gostiju.

Međutim, domaćin je u nastavku prvog poluvremena uspio da stigne do izjednačenja preko Đorđija Gulijašvilija u 32. pa 43. minutu.

Drugo poluvrijeme su domaćini pokušavali da dođu preokreta, ali na kraju utakmice je ekipa Širokog Brijega dobila penal u nadokndadi drugog poluvremena, a Danijel Lukić je potvrdio prolazak u polufinale najmasovniheg takmičenja u BiH.

Fudbaleri Širokog Brijega su se u polufinalu Kupa BiH pridružili ekipama Borca, Sloge iz Doboja i Zrinjskog.