SLOGI BOD PROTIV SITIJA Dobojlijama malo falilo za pobjedu, raspucani Bilbija torpedovao Posušje

Odigrane su još dvije utakmice 21. kola m:tel Premijer lige BiH, u Srebreniku je ekipa Tuzla sitija dočekala dobojsku Slogu, a meč je odigran bez golova, dok je Zrinjski demolirao Posušje sa 5:0.

Nakon što su u Kupu BiH ispratili Rudar sa pet pogodaka Tuzla siti nastavila je da se muči u Premijer ligi BiH.

Bolje su počeli meč Tuzlaci imali par solidnih prilika u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu susreta druga priča. Sloga je izašla sa mnogo većom energijom i napala gol Tuzle, međutim lopta nije ušla u gol te je na kraju bilo 0:0.

Zrinjski je nastavio da maršira ka tituli jer je sa 5:0 savladao Posušje koje je od 35. minuta igralo bez isključenog Frane Maglice. Het-trik postigao je sjajni Nemanja Bilbija i ponovo izbio na čelo liste strijelaca sa 14 pogodaka, a po gol su postigli Josip Ćorluka i Mario Tičinović.

Tuzla Siti, Sloga i Posušje će se u nastaku prvenstva boriti za opstanak u ligi, dok je Zrnjski sve bliže drugoj uzastopnoj tituli.