Suze i čista emocija: Nakon velikog povratka u Seriju A legendarni trener se "slomio" pred navijačima (VIDEO)

Fubaleri Kaljarija vratili su se u Seriju A, pošto su u meču baraža kao gosti savladali Bari sa 1:0.

Klaudio Ranijeri u suzama

Tako je tim sa Sardinije, koji sa klupe predvodi Klaudio Ranijeri, nakon jedne sezone u Seriji B uspio da se vrati u prvoligaško društvo sa ukupnih 2:1 u dvomeču, a čovjek odluke na stadionu “Sveti Nikola” bio je Leonardo Pavoleti.

Iskusni napadač je u 94. minutu sjajno reagovao u protivničkom petercu i u gol pretvorio asitenciju Gabrijelea Zape sa desnog boka. Sardi su tako došli do trijumfa na identičan način na koji su ostali bez njega na svom stadionu, kada je Antenući u šestom minutu nadoknade sa penala donio gostima iz Apulje poravnjanje (1:1), prenosi Sportal.

Tako su od večeras poznati svi učesnici Serije A za narednu sezonu, pošto je gotovo u isto vrijeme trijumf vrijedan opstanka ostvarila Verona, u meču baraža za opstanak sa Specijom (3:1).

Klaudio Ranijeri je briznuo u plač nakon što je Kaljari ostvario podvig za Seriju A, nakon što se vratio u klub poslije više od 30 godina, u to u trenutku dok su njegovi momci čamili na sredini tabele. Ovaj 71-godišnjak je bio potpuno preplavljen emocijama na posljednjem zvižduku na gostovanju Bariju.

Bio je to dramatičan plej-of za promociju, pošto je u prvoj utakmici Kaljari vodio do posljednjeg minuta i penala Mirka Antenučija za 1:1. Bari bi i sa 0:0 u revanšu otišao dalje jer je imao bolji plasman na tabeli.

Ranijeri je započeo svoju trenersku karijeru u Kaljariju 1988. godine, odveo ih je do promocije iz Serije C u B, a zatim u najviši rang, pa je otišao u Napoli 1991. godine. Sjedio je na klupama Fjorentine, Valensije, Atletiko Madrida, Čelsija, Parme, Juventusa, Rome, Intera, Monaka, reprezentacije Grčke, osvojio je Premijer ligu u Lester Sitiju, vodio je još Nant, Fulam, Sampdoriju i Votford.

Kada je Ranijeri preuzeo posao u Kaljariju 1. januara, bili su 14. na tabeli Serije B, ali ih je povukao na peto mjesto i kroz plej-of da bi eliminisao Veneciju, Parmu i Bari i rezervisao mjesto u Seriji A.