DIREKTAN CRVENI KARTON Igrač Ludogoreca protivniku stao kopačkom na vrat (FOTO)

Igrač Rome Nicola Zalewski ima puno sreće što je izbjegao veću tragediju u ovoj situaciji. Irač Ludogoreca Olivier Verdon mu je kopačkom stao na vrat i opravdano je isključen.

Roma je sinoć sa 3:1 pobjedila Ludogorec u 6. kolu Lige Evrope i kao drugoplasirana se plasirala u šesnaestinu finala.

Gosti su poveli preko Rika u 41. minuti, ali je Pelegrini sa dva gola u nastavku režirao preokret, da bi Zaniolo u 85. minuti postavio konačnih 3:1.

U 90. minuti gostujući fudbaler Verdon dobio je direktan crveni karton nakon što je kopačkom nagazio vrat Rominog rezerviste Zalevskog, koji je kasnije ušao u igru umjesto Nemanje Matića.

Nakon provjere VAR-a, Verdon je opravdano kažnjen crvenim kartonom. Ovaj incident izgledao je vrlo opasno, ali poljskom reprezentativcu srećom ništa se nije dogodilo.

Defanzivac gostiju je nakon utakmice odlučio prokomentarisati situaciju putem društvenih mreža i ispričati se Zalevskom.

– Oprostite na pogrešci, gledao sam loptu, sretno u budućnosti – napisao je u objavi na Instagramu. Poljak je brzo odgovorio na suparnikove isprike, podijelivši svoju reakciju s dva srca i dva emotikona s napetim bicepsom, piše sportsport.ba.