ŠOK U HUMSKOJ Partizan od sjaja do očaja i "samo" jednog boda protiv Javora

Od sjaja do očaja.

Partizan je na svom terenu nije uspio savladati ekipu Javor Matisa iako su imali prednost od dva gola. Na kraju je bilo 3:3 (2:1).

Crno -bijelima se obilo o glavu velik broj promašaja u drugom poluvremenu i kako to biva u fudbala uslijedila je kazna u finišu meča.

Treba pohvaliti ekipu Javora koja se i na minus od dva gola nije predavala i tako zasluženo došla do boda.

Crno – bijeli su lošije otvorili meč i gubili, ali su brzo konsolidovali redove i do polovine prvog poluvremena okrenuli stvari u svoju korist. U drugom poluvremenu mogli su dati bar još tri, ali su ih koštali promašaji.

Golove za domaćine postigli su Bibras Natho u 11., Slobodan Urošević u 26. i Marko Živković u 64. minuti. Strijelci za goste bili su mladi Lazar Nikolić koji je inače Partizanovo dijete, bivši špic Partizana Patar Gigić u 69. minuti i Luka Gojković u 88. minuti.

Partizan će u ne tako dobrom raspoloženju otići na meč Lige konferencija koji igra u četvrtak protiv Nice u 18 časova i 45 minuta.

U 7. minuti šok u Humskoj. Mladi Lazar Nikolić je maestralnim šutom sa dvadesetak metara doveo Javor u vodstvo.

Radost gostiju nije dugo trajala jer je samo 4. minute kasnije nakon odlične asistencije Meninga, Bibras Natho poravnao rezultat.

Partizan je krenuo u ofanzivu i to mu se isplatilo u 26. minuti. Ponovo solo magija Foseni Diabatea po desnoj strani nakon čega je centrirao loptu u šesnaesterac gostiju, a tamo se najbolje snašao Slobodan Urošević koji glavom loptu smješta u gol za potpuni preokret crno – bijelih.

Novi gol viđen je u 63. minuti. Natho je nakon prekida centrirao, a loptu glavom prvi je zahvatio Marko Živković i matirao golmana gostiju.

Činilo se da je pitanje pobjednika riješeno već tad, ali se Javor nije predavao i u 69. minuti vratio je neizvjesnost u meč pogotkom sa bijele tačke nekadašnjeg špica Partizana Petra Gigića.

Potpuni šok u Humskoj djelo je Luke Gojkovića u 88. minuti. Ispratio je odličan centaršut i glavom matirao Popovića. Partizanu se tako obilo o glavi svi ti promašaji koje su imali na startu drugog poluvremena.