SPEKTAKL U BAČKOJ TOPOLI Urošević maestralnim golom srušio TSC

Fudbaleri Partizana pobedili su TSC u Bačkoj Topoli sa 3:2 (1:1) u uzbudljivom derbiju 18. kola Superlige Srbije.

Gubili su crno-bijeli, zatim preokrenuli, pa se domaćin vratio u život, da bi na kraju pitanje pobjednika riješio Slobodan Urošević fantastičnim golom iz slobodnog udarca u finišu meča na prepunoj TSC areni.

Teškom mukom je tim Gordana Petrića došao do 12. trijumfa u sezoni i na drugoj poziciji zadržao sedam poena zaostatka za liderom Crvenom zvezdom dva meča prije odlaska na veliku pauzu.

Poslije obezbjeđivanja evropskog proljeća u četvrtak, Partizan je u „prošaranom“ sastavu izašao na megdan TSC, među starterima je bio i debitant Mihajlo Ilić, a Petrić je ponovo zaigrao u sistemu sa tri pozadi.

Nije to donijelo željeni rezultat Beograđanima, pošto je domaćin već u drugom minutu stekao prednost. Ispala je odbrana crno-bijelih i golman Popović, lopta je na kraju stigla do Petra Ratkova koji je sa desetak metara zatresao mrežu.

Rani šok je drastično uticao na Partizan da u nastavku poluvremena pruži neprepoznatljivu predstavu. Nije Petrićev tim ličio na sebe, bio inferioran u svakom pogledu, ali je pred veliki odmor uspio da poravna.

U prvoj pravoj akciji na meču, u 42. minutu, lopta je išla sa desne strane u sredinu, gdje je Rikardo Gomeš poslao povratnu do Bibarsa Natha, a ovaj precizno gađao sa 16 metara.

Bezmalo 25 minuta nastavka proteklo je bez ikakve šanse, da bi do kraja uslijedio pravi vatromet.

Najprije je u 69. Siniša Saničanin prvencem donio preokret. Poslije kornera i gužve u šesnaestercu TSC, lopta je stigla do stamenog štopera, koji je sa desetak metara šutirao iz prve slabijom desnom nogom i zatresao mrežu.

Činilo se tada da će Beograđani uspješno odraditi posao u Topoli, ali je u 80. uslijedio hladan tuš. Lijepu akciju izveli su domaći po desnoj strani, Miloš Cvetković je poslao oštru loptu na prvu stativu, gdje je Martin Mirčevski pogodio bliži ugrao.

Uvukao se strah u kosti Partizanu da bi mogao da doživi još jedan kiks i još više umanji šanse u trci za titulu. Ipak, kada je bilo najteže ukazao se kapiten Slobodan Urošević.

U 85. minutu je dosuđen faul za crno-bijele na nekih 25 metara, loptu je namjestio Čaki i prikazao majstoriju.  Prebacio je zid i “ubio” pauka, a parada golmana Ilića je samo uljepšala golčinu.