BRAZILCI SIGURNI Markinjos donio 3 boda protiv Perua

Brazil maksimalan poslije dva kola kvalifikacija za Mundijal u zoni "Južna Amerika", jedini uz selekciju Argentine.

Markinjos

Brazil se mučio, ali je pobijedio protiv Perua u Limi. I to zasluženo, iako je do tog trijumfa došao kasnim golom, u 90. minutu 1:0.

Činilo se da će Peruanci načiniti prvo veliko iznenađenje u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, bili su nadomak osvajanja boda protiv favorizovanog Brazila, ali su poklekli u finišu meča.

Imali su domaći i mnogo sreće prije toga, čak dva gola Rišarlisona poništena su zbog ofsajda, u 16. i 29. minutu. U jednoj od te dve situacije sudije su dugo gledale VAR snimak, odluku je zaista bilo teško donijeti.

Peruancima je koncentracija popustila u 90. minutu, Nejmar je izveo korner, na prvoj stativi glavom je fantastično reagovao Markinjos, koji je obezbijedio tri boda kariokama.

I meč između Venecuele i Paragvaja rešen je u finišu, u trećem minutu nadoknade vremena. Najprije je domaćinu poništen pogodak iz 78. minuta, ustanovljeno je da je Erera igrao rukom u toj situaciji. Ipak, u 90+3. minutu domaći su dobili jedanaesterac, a na oduševljenje domaće publike u Maturinu Rondon je bio precizan, pa su Venecuelanci slavili – 1:0, navodi Sport klub.

Mreže su ostale netaknute u duelu Čilea i Kolumbije – 0:0. I na ovom susretu poništen je jedan pogodak poslije intervencije iz VAR sobe, Maripan je u 77. minutu ipak bio u ofsajd poziciji.