LIVERPUL SLAVIO U LONDONU Izabranici Jirgena Klopa nadigrali Totenhem (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula pobjedili su Totenhem u gostima sa 2:1 (2:0) u 14. kolu Premijer lige.

Dva gola Salaha u prvom i gol Kejna u drugom poluvremenu, a Pijevci su izgubili treću od poslednje četiri premijerligaške utakmice.

Već u 11. minutu poveli su gosti preko Salaha – bila je to odlična akcija Robertsona i Nunjeza po boku, na kraju je Salah smjestio loptu u donji ugao, a golman Ljoris nije se ni pomjerio.

Samo četiri minuta kasnije mogao je Totenhem do izjednačenja, ali je Perišićev udarac uz Alisonovu „asistenciju“ završio na stativi.

Pijevci su se probudili tek kada su bili u zaostatku, mada je Kejn imao tek nekoliko dodira s loptom na protivničkoj polovini.

Činilo se da će Liverpul otići na poluvrijeme s golom prednosti, ali u 44. minutu Dajer pravi veliku grešku – želio je glavom da vrati loptu Ljorisu, umjesto toga ju je zahvatio ramenom i omogućio Salahu stopostotnu šansu, a Egipćanin prebacuje francuskog golmana za svoj deseti gol u mečevima s Pevcima.

Nije odustajao Konteov tim, mnogo angažovanije su počeli drugo poluvrijeme – prvo je Dajer u 49. minutu pokušao glavom, Alison je odbranio, da bi minut kasnije Perišić pogodio stativu.

Imale su prilike Sesenjon na jednoj i Salah na drugoj strani, a Totenhem je napravio uvod u dramu u 70. minutu. Rezervista Kuluševski povukao je po desnoj strani, kombinovao s Doertijem, a zatim asistirao Kejnu, koji iskosa sa desne strane šalje loptu u suprotnu malu mrežu.

Pritiskao je Totenhem – Lengle umalo preko gola, zatim Betankur koji je kasnio malo posle prebačene lopte Kejna, ali Klopov tim je izdržao, zapravo je u 83. minutu mogao i do gola, ali je lopta pogodila prečku poslije udarca Nunjeza.

Totenhem je sada četvrti sa 26 bodova, dok je Liverpul osmi sa 19, prenosi sportklub.rs.