LOŠA PARTIJA JEDNOG OD FAVORITA Egipat očitao lekciju Belgijancima

Fudbaleri Belgije izgubili su od Egipta sa 2:1 u posljednjoj pripremnoj utakmici pred Mundijal.

Ekipa selektora Roberta Martineza nije ostavila dobar utisak, a vidjećemo kako će sve funkcionisati kada na red dođu mnogo važnije utakmice.

Egipćani, koji neće biti učesnici Mundijala, poveli su u 33. minutu golom Mostafe Mohameda, prije toga je veliku grešku načinio De Brujne koji mu je poklonio loptu u opasnoj zoni.

U prvom minutu nastavka Mohamed Salah je odličnim dubinskim pasom “spojio” Trezegea sa golom, a napadaču Trabzona preostalo je da matira Kurtou za 2:0.

Belgijanci su do kraja uspjeli samo da ublaže poraz pogotkom rezervnog centarfora Loisa Opende u 76. minutu.

Podsjetimo, Belgija će na Mundijalu igrati u grupi F zajedno sa Kanadom, Hrvatskom i Marokom. Martinezova ekipa prvi meč igra 23. novembra protiv Kanađana, prenosi sportske.net.