Suso i Lamela poništili gol Vlahovića: Sevilja protiv Rome ide po 7. pehar Lige Evrope (VIDEO)

Fudbaleri Sevilje savladali su Juventus sa 2:1 (1:1) poslije produžetaka i plasirali se u finale Lige Evrope u kojem će se za pehar boriti protiv Rome.

Fudbaleri Sevilje u finalu Lige Evrope

Rimljanik su nešto ranije uspjeli da izvuku “živu glavu” u Leverkuzemnu.

Španski tim je poslije preokreta stigao do borbe za trofej u omiljenom takmičenju pošto su se šest puta na kraju radovali. Uzalud je Juventusu bio i gol Dušana Vlahovića koji je Staru damu doveo u vođstvo svega šezdesetak sekundi nakon što je ušao u igru.

Desio se taj trenutak u 65. minutu, ali je radost Italijana trajala samo do 72. kada je izjednačio Suso.

Kako do kraja više nije bilo golova, a prvi meč u Torinu završio istim rezultatom uslijedili su produžeci.

U njima su se bolje snašli domaći, a ulogu junaka prigrabio je Erik Lamela koji je pogodio u 95. minutu.

Interesantno, sve golove na “Sančez Pishuanu” večeras su postigli rezervisti. Cijeli meč za domaće je odigrao Nemanja Gudelj, dok je Vlahović na teren ušao u 63, a Fiip Kostić u 88. minutu za Juventus.

Finale Lige Evrope zakazano je za 31. maj u Budimpešti, a s obzirom na pozocje na tabeli finalista u nacionalnim prvenstvima, osim pehara, donosi i kartu za Ligu šampiona.